Nasze witryny używają cookies. Przeczytaj o naszej polityce cookies

Prognozy zarobków w 2019 roku w IT

Opublikowany przez w

Branża IT uważana jest za jedną z najbardziej dochodowych, nawet dla początkujących programistów, developerów, specjalistów webowych, czy testerów. Według raportu Spiceworks i danych zebranych przez portal No Fluff Jobs specjalizujący się w ofertach z branży IT, płace dla specjalistów nowych technologii i języków programowania stale rosną, nie zmniejszając przy tym zapotrzebowania na nowych pracowników. Jak kształtują się prognozy zarobków w 2019 roku w IT?

Zarobki w IT na 2019 rok

Według portalu Pracuj.pl, który regularnie bada zachowania na rynku pracy, początkujący na rynku IT mogą liczyć na jedną z najwyższych średnich pensji na start. Developerzy mają szansę na zarobki rzędu 5500 złotych brutto już na początku swojej kariery, osiągając znacznie wyższe pułapy wypracowując kilkuletnie doświadczenie w branży. Sytuację tą potwierdza przywołany już No Fluff Jobs, według którego programista na poziomie Senior może osiągać nawet 14 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Prognozowane przez wspomniane portale wynagrodzenia dla branży IT w 2019 roku są w dużej mierze zależne od lokalizacji, doświadczenia, języka programowania, a także rodzaju umowy. Z reguły więcej osiąga się pracując w ramach B2B, niż na umowę o pracę. Szanse na wysokie zarobki mają w nadchodzącym roku specjaliści ze znajomością Angular oraz Spring, choć nieprzerwanie od wielu lat dużym zapotrzebowaniem na rynku cieszy się Java dająca szanse na nawet 14 tysięcy złotych netto miesięcznie przy B2B. Dobrą decyzją będzie też poszukiwanie pracy w Pythonie (średnio zarobimy tu do 11 tys. zł), .Net (11 tys. zł), SQL, czy PHP (ok. 7900 zł). Warto dodać, że na nieco wyższe stawki mogą liczyć osoby zatrudnione zdalnie, niż te pracujące w biurach[1].

Zwiększ szansę na wysokie zarobki z HR GO

Specjaliści z dowolnym doświadczeniem i znajomością jednego z kilku najgorętszych języków programowania opierają poszukiwania pracy w dużej mierze o możliwości zarobkowe. Prognozy na 2019 rok dla całej branży IT wyglądają naprawdę obiecująco. Jak podkreśla też wiele dostępnych w sieci raportów branżowych, rynek pracy może potrzebować dziś nawet kilkudziesięciu tysięcy specjalistów IT. Kwestię poszukiwania zatrudnienia ułatwia nasza agencja rekrutacyjna HR GO Recruitment, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu na brytyjskim rynku ma szansę poprawić stan lokalnego rynku pracy IT. Jako agencja stawiamy na rozwój i poszukiwanie odpowiednich opcji zatrudnienia dla wszystkich chętnych do pracy w IT, m.in. przy programowaniu, rozwoju aplikacji, czy testach.

 

[1] https://nofluffjobs.com/static_provider/raporty/rynek-pracy-it/assets/NFJ-Rynek-pracy-IT-2018.pdf