Nasze witryny używają cookies. Przeczytaj o naszej polityce cookies

Jak zostać programistą Java i zarabiać mityczne #15k.

Opublikowany przez w

Możliwość osiągnięcia wysokich zarobków w branży IT jest jednym z powodów, dla których kierunki techniczne na wrocławskich uczelniach cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Mityczne 15 000 zł, stosowane często jako sposób na zainteresowanie nowych kandydatów programowaniem Java nie jest oczywiście stawką, na jaką można liczyć tu od początku. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, wytrwałości i poszukiwaniu dobrych ofert zatrudnienia taki poziom zarobków można jednak osiągnąć. Jak zostać programistą Java we Wrocławiu?

Java developer Wrocław – jak rozpocząć karierę w programowaniu?

Według badań rynku prowadzonych między innymi przez StackOverflow i NoFluffJobs, na rynku pracy w Polsce brakuje obecnie nawet 50 tysięcy programistów, a zapotrzebowanie na specjalistów różnych języków będzie jedynie rosło. Tak duży deficyt kandydatów stwarza okazję do rozwijania zainteresowania branżą IT zarówno wśród osób wybierających dopiero swój kierunek studiów, jak i tych którzy chcą zupełnie odmienić swoją ścieżkę kariery i korzystają z dodatkowych kursów doszkalających. Zarówno studia techniczne jak i dedykowane szkolenia i certyfikaty dla programistów Java mogą przygotować do obiecanych zarobków na poziomie 15 tys. zł, jednak by dotrzeć do tego poziomu należy uzbroić się w cierpliwość i postawić na ciągłe doszkalanie.

Kursy dodatkowe czy studia IT?

Jednym z największych dylematów, przed którymi stoją przyszli kandydaci na stanowiska junior java developer we Wrocławiu jest wybór pomiędzy studiami kierunkowymi a kursami dodatkowymi, których oferta z roku na rok się powiększa. Pracodawcy i rekruterzy doceniają zarówno ukończenie politechniki na jednym z kierunków informatycznych, jak i dedykowane szkolenia zakończone uzyskaniem uznanego certyfikatu. W praktyce zarówno jedna, jak i druga ścieżka rozwoju mają swoje wady i zalety, a kluczem do sukcesu w obydwu jest determinacja, wiedza i podejście samego kandydata. Aby zostać programistą Java potrzeba więcej, niż uczestnictwa w zajęciach – zarabianie 15 tysięcy jest zarezerwowane wyłącznie dla najlepszych.[1]

Najważniejszym elementem, na którym należy skupić się podczas przygotowań do wejścia na rynek pracy IT we Wrocławiu jest gotowość do rozwoju. Zarówno studia jak i kursy przygotują kandydata w zakresie teorii niezbędnej do podjęcia pracy programisty Java, ale to pierwsze staże i testowanie wiedzy w praktyce pokażą jak dobrze radzi sobie z realizacją projektów. Nad własnym rozwojem i poszerzaniem wiedzy z zakresu programowania należy pracować nieustannie, jednocześnie umiejętnie prezentując swoje przygotowanie podczas procesu rekrutacji.

Zostań programistą Java we Wrocławiu

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej zarówno bezpośrednio w firmie, jak i w agencji rekrutacyjnej może okazać się dla kandydata pierwszym sukcesem w drodze do osiągania wysokich zarobków w IT. Rozmowy takie nie należą do najłatwiejszych i zawsze składają się z części teoretycznej oraz praktycznej, sprawdzając w ten sposób nie tylko wiedzę kandydata, ale i jego umiejętności stworzenia kodu pod presją czasu. Junior Java Developer musi być przygotowany na ciągłe doskonalenie się i traktowanie kolejnych rozmów wstępnych jako dodatkowego szkolenia z programowania – rynek pracy we Wrocławiu obfituje w oferty dla początkujących developerów Java, dlatego nie należy zarażać się niepowodzeniami na kolejnych rozmowach.

Dlaczego warto postawić właśnie na Javę? Choć w branży IT pojawia się regularnie coraz więcej ciekawych technologii, programowanie w Java w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością i zapotrzebowaniem na rynku pracy, także w dużych firmach realizujących międzynarodowe projekty.[2]To właśnie dlatego też programiści Java we Wrocławiu mogą liczyć na jedne z najwyższych stawek w całej branży. Junior Java Developer może zarobić na początek 2,5-3 tysięcy złotych, ale po dwóch trzech latach rozwijającej pracy dotrzeć do poziomu 8-9 tysięcy. Dla takich zarobków zdecydowanie warto zainteresować się tematyką programowania Java.

Programista Java Wrocław – oferty pracy z HR GO

Poszukiwanie pracy w branży IT może być trudne nawet na rynku tak rozbudowanym jak Wrocław, dlatego też ciężar rekrutacji coraz częściej przejmują od firm wyspecjalizowane agencje rekrutacyjne. Jako HR GO jesteśmy z punktu widzenia kandydatów jednym z łatwiejszych sposobów na znalezienie odpowiedniego stanowiska w branży IT i rozwój w kierunku programisty Java zarabiającego 15 tysięcy złotych miesięcznie. Dzięki indywidualnemu podejściu, kandydaci mają szansę na rozwój w firmie, do której pasują najlepiej i rozpoczęcie pracy już po kilku rozmowach kwalifikacyjnych. Nie można obiecać, że każdy programista Java będzie od razu zarabiał wiele, jednak z pomocą dobrej agencji rekrutacyjnej masz szansę wejść na właściwą drogę do sukcesu.

[1]https://geek.justjoin.it/kursie-nauczysz-sie-tego-zostac-programista-15k-pensji/

[2]https://polskatimes.pl/zmiana-branzy-na-it-jak-zostac-programista-java/ar/13833562

Ostatnie wpisy