Nasze witryny używają cookies. Przeczytaj o naszej polityce cookies

5 powodów dla których warto uczyć się języka Java

Opublikowany przez w

Język Java od dawna już uznawany jest za podstawę rozwoju branży informatycznej i jeden z podstawowych elementów budujących dobrego, wszechstronnego programistę. Oferty, na jakie można trafić w portalach ogłoszeniowych pod hasłem „java praca Wrocław” są aktualizowane każdego dnia i choć chętnych na stanowiska nie brakuje, zapotrzebowanie rynku na java developerów wciąż rośnie. Z perspektywą wysokich zarobków, ciągłymi brakami pracowników na rynku i nieustannym rozwojem branży IT, powodów dla uczenia się języka Java nie brakuje. Nie jesteś przekonany? Oto 5 najważniejszych zalet wyróżnionych przez agencję rekrutacyjną HR GO.

Java to numer jeden wśród wszystkich wymagań dla developerów

Chcąc rozpocząć karierę w branży IT warto już na początku wybrać swój główny język programowania i podążać za nim, dodając z czasem kolejne architektury, systemy i środowiska do swojego repertuaru programisty. Java to obecnie najczęściej wybierany format kodu, przede wszystkim ze względu na jej wydajność – dobrze napisany kod jest łatwiejszy w rozwijaniu i utrzymaniu, a sam język wykorzystywany jest dziś wszędzie i integruje się z praktycznie wszystkimi najważniejszymi usługami współczesnego świata informatycznego. To doskonała baza gotowych metod i rozwiązań, z której korzystają nawet tacy giganci jak Google czy Facebook.

Programowanie w Androidzie – perspektywy pracy z Java we Wrocławiu

Popularny wśród developerów język został wykorzystany przy projektowaniu i późniejszym rozwoju Androida – systemu operacyjnego, na którego bazie działają dziś nie tylko smartfony, ale i wiele innych urządzeń wykorzystywanych na co dzień przez użytkowników. Znaczna liczba ofert pracy z Java we Wrocławiu kierowana jest właśnie w stronę osób ze znajomością Androida, a więc i samego języka, w jakim został stworzony. Jak podkreślają specjaliści rekrutacji z HR GO, nauka Javy i chęć ciągłego doskonalenia się w jej praktycznym wykorzystaniu otwierają przed kandydatami szerokie perspektywy na znalezienie dobrze płatnej pracy.

Uniwersalny język developerów

Branża IT opiera się w dużej mierze na globalizacji – języki wykorzystywane przez programistów w Polsce są doskonale znane tym z Australii, Stanów Zjednoczonych, Azji czy krajów bliskiego wschodu. Java nie jest kolejny modnym pomysłem grupy programistów, którzy stworzyli ją na podstawy konkretnego projektu i za kilka lat zapomną o jej istnieniu – to język uniwersalny, który przez ciągły rozwój ma szansę istnieć także za 10 lat. Developerzy Java nie są grupą, która powinna przyzwyczajać się do jednego środowiska i bazować wyłącznie na wiedzy zdobytej podczas studiów czy kursu, ale nie są też narażeni na zniknięcie z rynku pracy ze względu na śmierć wykorzystywanego przez nich języka.

Java jednym z najłatwiejszych języków programowania

Pierwszym zamysłem projektantów Javy było stworzenie prostszej alternatywy dla C++ i zadanie to powiodło się, dając początkującym adeptom branży IT szansę na opanowanie jednego z języków na bardzo wysokim poziomie. Java jest przy tym bardzo elastyczna, pozwalając na szybkie tworzenie aplikacji i wykorzystywanie darmowych bibliotek oferujących gotowe fragmenty kodu działające niemalże jak klocki Lego, które wystarczy właściwie ze sobą połączyć.

Zarobki dla programistów Java we Wrocławiu

Według raportów publikowanych regularnie przez NoFluffJobs oraz analiz rynku publikowanych regularnie przez ekspertów w branży IT, średnie zarobki dla regularów w Java już teraz sięgają rzędu 8 tysięcy złotych brutto. To dobra stawka na start, szczególnie dla tych którzy wiążą swoją przyszłość z programowaniem i będą rozwijali swoją wiedzę wraz z pracą nad kolejnymi projektami. Często nawet pojedyncze, dodatkowe zlecenia mogą zapewnić dodatkowy zastrzyk gotówki, bazując głównie na skryptach doskonale znanych z pracy w Javie.

 

Developer Java – znajdź pracę we Wrocławiu z HR GO

Nauka nowego języka programowania wymaga poświęcenia czasu nie tylko na teorię, ale przede wszystkim praktykę i ćwiczenia wykorzystujące poznane biblioteki i struktury kodu w realnych, działających programach. Agencja rekrutacyjna HR GO z Wrocławia zaznacza, że to właśnie na praktykujących język developerów stawia się dziś chętniej – firmy nie wybierają kandydatów wyłącznie na podstawie ich dyplomu, ale opierając się o to, co zaprezentują sobą na rozmowie kwalifikacyjnej. HR GO może pomóc przygotować się do niej jak najlepiej i znaleźć dla kandydatów te oferty, z którymi poradzą sobie najlepiej.

Ostatnie wpisy