Nasze witryny używają cookies. Przeczytaj o naszej polityce cookies

Magento developer we Wrocławiu - praca, zarobki i prespektywy

Opublikowany przez w

Oprogramowanie Magento zyskało w ostatnich lat sporą popularność na rynku IT, przyciągając uwagę wielu młodych programistów poszukujących pracy z otwartą perspektywą rozwoju. Jako jeden z częściej wykorzystywanych skryptów do tworzenia sklepów internetowych, Magento wymieniany jest dziś jako jeden z wymogów w wielu ofertach pracy IT we Wrocławiu. Największe software house'y już teraz stawiają na pozyskiwanie kandydatów, którzy są gotowi doskonalić swoją wiedzę i umiejętności właśnie w zakresie pracy z oprogramowaniem e-commerce. Jak wyglądają oferowane programistom we Wrocławiu zarobki i perspektywy pracy z Magento?

Rozwój sklepów internetowych zwiększa zapotrzebowanie na programistów

Ze względu na otwarty charakter skryptu Magento i ogromne możliwości indywidualizacji, jakie oferuje, coraz więcej firm w branży IT stawia na jego wykorzystanie w projektach komercyjnych. Sam skrypt nie należy do najłatwiejszych środowisk i wymaga bardzo szczegółowego zrozumienia architektury, co wciąż stanowi problem dla wielu programistów. Na niekorzyść firm w branży IT przemawia też stosunkowo krótka obecność Magento na rynku – szybki rozwój sklepów internetowych w połączeniu ze sporymi wymaganiami, jakie stawia popularne środowisko tworzą na rynku niszę, którą obecnie starają się zapełnić kandydatami agencje rekrutacyjne.

Te, dzięki znacznie skuteczniejszym technikom pracy z programistami i indywidualnemu podejściu do każdego z kandydatów są w stanie dopasować ich znacznie skuteczniej do stanowisk, na których młodzi Magento developerzy mają szansę się sprawdzić.

Podstawy językowe dla programistów Magento

Wiele ofert pracy dla programistów we Wrocławiu wymieniających skrypt open-source jako jedno z wymagań dla kandydata podkreśla, jak ważne będzie dla nich doskonałe zrozumienie i poruszanie się programisty po PHP, zasadach programowania projektowego, standardach kodowania czy podstawach baz danych SQL. Bez wymienionych podstaw trudno o całkowite zrozumienie Magento, a tym samym wykorzystywanie go w praktyce.

Programiści chętni do nauki i rozwoju, gwarantujący znajomość opisanych wyżej schematów, języków, i systemów mają obecnie szansę na znalezienie pracy w IT we Wrocławiu bez perfekcyjnej znajomości samych skryptów e-commerce.

Oferty pracy IT Wrocław

Przeglądając oferty na portalu Pracuj.pl, a także w innych serwisach zbierających propozycje dla developerów nie trudno zauważyć, że liczba ofert dla programistów znających Magento znacząco wzrosła w ostatnim roku i nawet we Wrocławiu jest dziś dość rozbudowana. Wśród najpopularniejszych języków i technologii w dalszym ciągu pojawiają się JavaScript, MySQL, PHP czy Python, jednak pośród nich coraz częściej pojawiają się też specyficzne dla e-commerce skrypty open-source. Co ciekawe, znajomość Magento otwiera wielu programistom szanse na większe zarobki, szczególnie jeśli ci są gotowi na podejmowanie współpracy nad konkretnymi projektami i pojedynczymi zleceniami.

Według statystyk NoFluffJobs za poprzedni rok, w samym Wrocławiu wynagrodzenia dla developerów PHP wahały się pomiędzy 7 a 12 tysięcy, w zależności od doświadczenia, formy rozliczenia i indywidualnych predyspozycji. To obiecujące, szczególnie dla osób wchodzących dopiero na rynek pracy IT i poszukujących technologii, które mogą przynieść im najlepszą szansę na znalezienie pracy i wysokie zarobki.

Agencja zatrudnienia HR GO walczy o pracę dla programistów we Wrocławiu

Dyplom ukończenia studiów na kierunku informatycznym, kursy dodatkowe, a nawet zdobyte certyfikaty nie są obecnie gwarancją do znalezienia interesujących ofert pracy. Choć tych we Wrocławiu nie brakuje, wymagania pracodawców często nie spotykają się z wystarczającym zainteresowaniem kandydatów. Pomoc firmom, ale także programistom poszukującym pracy IT we Wrocławiu przynoszą jednak agencje rekrutacyjne takie jak HR GO, które za sprawą wieloletniego doświadczenia w pozyskiwaniu odpowiednich kandydatów na określone stanowiska są w stanie znacznie szybciej i skuteczniej doprowadzić zainteresowanych pracą programistów do poziomu rozstrzygających rozmów kwalifikacyjnych.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy HR GO? Ze znajomością Magento, przygotowaniem w zakresie tworzenia stron www i sklepów internetowych oraz gotowością do dalszej nauki i poszerzania wiedzy, programiści we Wrocławiu mogą liczyć na indywidualne podejście do ich profilu kandydata i dopasowanie go do konkretnego procesu rekrutacyjnego, na który mogliby nie trafić samodzielnie korzystając wyłącznie z portali ogłoszeniowych. HR GO przyspiesza więc szansę na znalezienie pracy we Wrocławiu, przygotowując oferty zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych developerów Magento.

Ostatnie wpisy