Dlaczego warto współpracować z rekruterem agencyjnym

Opublikowany przez w

Dzisiejszy rynek pracy umożliwia wykorzystanie wielu sposobów aplikowania na oferty pracy. Zrekrutować się można z powodzeniem w social mediach, korzystając z zakładki „kariera” na stronie internetowej Pracodawcy, odpowiadając na tradycyjne ogłoszenie w gazecie czy reagując na plakat wywieszony na przystanku tramwajowym.

Naszym zdaniem jednak, najefektywniejszym sposobem na powodzenie w procesie rekrutacyjnym jest współpraca z agencją rekrutacyjną. Zdajemy sobie sprawę, że praca rekrutera owiana została ostatnimi czasy złą sławą. Pracujemy jednak ciężko nad tym, aby odczarować to oblicze rekrutacji. Współpraca z rekruterem agencyjnym jest w istocie bardzo opłacalna dla Kandydata. Jeśli więc odpowiada Ci styl pracy i komunikacji danego rekrutera, warto pozostać z nim w kontakcie na przyszłość. Z pewnością nie raz pozytywnie Cię zaskoczy.

Ilu rekruterów, tyle podejść do procesu i Kandydata. My, w HR GO dążymy do osiągnięcia maksymalnie transparentnej relacji z Kandydatem. Nie boimy się więc widełek finansowych i informujemy Kandydatów o wszystkich detalach, które znamy w kontekście danego stanowiska. Wychodzimy z założenia, że poinformowany Kandydat to dobry Kandydat.

Rekruter agencyjny to Twój prywatny manager kariery

Być może wydaje Ci się, że nie potrzebujesz wsparcia w procesie rekrutacyjnym. Wyobraź sobie jednak, że już na starcie rekrutacji otrzymujesz dodatkowe 10 punktów i jesteś lepiej przygotowany niż inni Kandydaci. Co Ty na to?

Bycie headhunterem nie polega tylko na wyszukiwaniu Kandydatów i przesyłaniu ich „dalej”. Zadaniem rekrutera, z którym współpracujesz jest bycie łącznikiem pomiędzy Kandydatem a Pracodawcą, w końcu wszyscy gramy do tej samej bramki 😊 Dobry rekruter pokieruje Cię więc w procesie rekrutacyjnym tak, abyś wypadł jak najlepiej i aby to właśnie Ciebie zatrudniono. Jak więc poznać, że współpracujesz z odpowiednim specjalistą?

  • Zaproponował ofertę dopasowaną do Twojego profilu zawodowego.

Wcale nie dziwi nas frustracja Kandydatów, którzy każdego dnia otrzymują kilka niedopasowanych ofert dziennie. Owszem, pomyłki się zdarzają, jesteśmy w koncu tylko ludźmi. Jednak dobry research i znajomość branży (w tym technologii) to podstawa pracy rekrutera. W HR GO zwracamy na to dużą uwagę i stawiamy na jakość relacji a nie ilość wysłanych InMaili na LinkedIn.

  • Podpowiada, co jest Twoim atutem w danej rekrutacji.

Rekrutując na jedno stanowisko mamy doczynienia z co najmniej kilkoma Kandydatami jednocześnie. Ponieważ wiemy, z kim będziesz konkurował o dane stanowisko, potrafimy bardzo dokładnie określić co Cię wyróżnia na tle innych Kandydatów. Uwypuklamy te cechy i doświadczenia, które szczególnie wyróżniają Cię na tle konkurencji, dzięki czemu Pracodawca jeszcze zanim Cię pozna, już wie, dlaczego warto Cię zatrudnić.

  • Doskonale zna „cheaty” do Twojej rozmowy rekrutacyjnej.

Zanim przystąpimy do poszukiwań, pytamy naszego Klienta bardzo dokładnie o oczekiwania względem poszukiwanej osoby. Na tej podstawie wybieramy najlepszych Kandydatów do procesu rekrutacyjnego i potrafimy podpowiedzieć, jak zgarnąć kilka plusów na rozmowie.

Część z tych informacji jest całkowicie niedostępna dla Kandydata. Pracodawcy nie opisują w ogłoszeniach takich szczegółów, ale rekruter agencyjny zawsze je zna i z chęcią się nimi z Tobą podzieli. Wpłynie to pozytywnie na Twoją pewność siebie na spotkaniu i pomoże Ci zaprezentować się z jak najlepszej strony.

  • Będzie Cię krył.

Znasz to uczucie, kiedy chcesz o coś zapytać, ale trochę się wstydzisz? Tym razem nie musisz kłamać, że „kolega pyta”, po prostu zapytaj rekrutera. Jeśli obawiasz się, że pytanie o kwartalne podwyżki na rozmowie rekrutacyjnej zostanie źle zinterpretowane, odezwij się do swojego managera kariery. Jeśli rekruter nie będzie znał odpowiedzi, wyśle zapytanie do Pracodawcy w Twoim imieniu i wróci z odpowiedzią, a Ty będziesz całkowicie „czysty”. 😊

Rekruter to Twoja baza spersonalizowanych ofert pracy i informacji o rynku

Jeśli współpraca z danym rekruterem wyjątkowo przypadła Ci do gustu, pozostań z nim w kontakcie. Dzięki temu, na każde zawołanie otrzymasz ofertę pracy odpowiadającą Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Ponadto, w każdej chwili będziesz mógł skonfrontować swoje umiejętności i potrzeby względem rynku. Takiej informacji nie udzieli Ci AI ani kolega z teamu. Jeśli chcesz być na bieżąco z rynkiem, zapytaj rekrutera.

 

Współpraca z rekruterem agencyjnym właściwie nie ma wad, o ile coś między Wami „kliknie”. Jeśli Twój rekruter wykazuje zaangażowanie w Twój proces rekrutacyjny, dotrzymuje obietnic i czujesz, ze chce dla Ciebie jak najlepiej, to znak, że warto pozostać w kontakcie na przyszłość. Jeden z moich zaprzyjaźnionych Kandydatów powiedział kiedyś, że „dev i rekruter to świetna para”, niech to będzie najlepszą rekomendacją współpracy 😊

 

Jeśli chciałbyś, aby jeden z naszych rekruterów został Twoim managerem kariery, prześlij do nas swoje CV na wrocław@hrgorecruitment.pl i napisz, jak możemy Ci pomóc! W HR GO taka współpraca jest dla Kandydata całkowicie bezpłatna.

 

Autor: Klaudia Januszewska

 

Recent insights